Çağımızın hastalığı haline gelen stresten sonra ikinci sırayı alan cinsel isteksizlik ya da cinsel performans düşüklüğünün pek çok sebepleri var. Cinsellik sadece mekanik bir olay değil, ruhu ve bedeni de arınıdıran ve sağlıklı bir birliktelik sağlayan önemli bir faktör. Cinsel isteksizliğin altında psikikolojik nedenler yatabilir. Ancak bu sorun çözüm sağlanmadığı takdirde, pek çok ruhsal ve bedensel rahatsızlıklara da  yol açabilir. Bu sorundan kurtulmanın yolu onunla yüzleşmek, gerekirse uzmandan yardım almaktır. Burada yazacağımız bitkisel takviyeler sadece yazıldığı gibi takviye amaçlıdır. Kesin çözüm sağlayacağı net değildir.

Nedir bu bitkisel takviyeler?

 Ginseng. Duymuşsunuzudur. Özellikle kırmızı ya da Kore ginsengi etkilidir.  Strese bağlı bir durumsa Sibirya ginsengini denemekte yarar vardır.  Bunun yanısıra arı poleni, yohimbin bitkisi yardımcı olabilir. Direkt olarak evde temin edebileceğiniz baharatlar ise; zencefil,kişniş, safran, keçi boynuzu olabilir.

Bu bitkileri demleyerek içmek gerekir.

Bunların yanısıra beslenmeye dikkat emek gerekir. Özellikle incir, fındık, antep fıstığı, kuru meyvalar, pekmez, tahin bal şekeri, sarımsak, kırmızı biber yardımcı baharat ve meyvalardır.

BU ürünlerin yanısıra masaj etkilidir. Ilık susam yağı ile günlük yapılan masaj isteksizliği yok etmede büyük fayda sağlayacaktırYazar Hakkında

Bir yanıt bırak