Ege kıyılarının en güzel restaurantlarından biri Ferdi Baba. 30 çeşit ara sıcak, 25 çeşit soğuk meze, kış aylarında 10 çeşit farklı Ege otları ve mevsiminin tüm balık çeşitlerini mutfağında barındıran Ferdi Baba Restorant’ları özel lezzetleriyle pekçok otorite tarafından Türkiye’deki kıyı restoranları arasından seçilen en iyi 10 balık restaurantının arasında yer alıyor.

TARİHÇE

Ferdi Baba Restaurant olarak, 1981’de Ferdi Kabak kuruculuğunda Çeşme Aya Yorgi koyunda küçük bir işletme olarak balık pişirme serüvenine başlamışlar. 1986 yılında Arif Kabak’ın, 1990’da ise Murat Kabak’ın işletmeciliğe katılmasıyla balık serüvenini bir tutku haline getirmişler

1996’da Aya Yorgi’den Çeşme Dalyan Kocakarı plajına taşınıp, 2000 yılında lezzetlerini Şifne’ye taşıyarak yollarına devam eden Ferdi Baba 2010 yılında  Alaçatı Port şubesini hizmete açmışlar..

Çeşme ve Laçatı’ya yolunuz düşerse mutlaka bu özel lezzetlerden tadın.

Şimdi Ferdi Baba’dan bir balık tarifi..

OTLU BALIK

YAPILIŞI: Şevket-i Bostan haşlanır. Zeytinyağında çevirerek kavrulur. Balık fileto ufak ufak doğranır ve tereyağında çevrilir. Servis tabağına yoğurt, onun üzerine şevket-i bostan yayılır ve üzerine balık yerleştirilip, pul biber gezdirilir, servis yapılır.

MALZEME:

1 adet levrek fletao
200gr şevket-i bostan
200gr yoğurt
20gr tereyağı
20 gr zeytinyağı
Tuz
Pul biber

Etiketler:


Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak