Köfteci deyince ilk akla gelen Köfteci Ramiz’dir genellikle. Bizimde tercih ettiğimiz. Hem geçmişi, hem lezzeti ile. Ancak bir değişiklik yapalım dedik bu sefer ve İzmir dönüşü İstanbul Karayolu – Manisa Yolu 7km. de Akhisar yakınlarındaki adını da daha önce duymuş olduğumuz  Köfteci Hünkar’ın önünde durduk.

Elbette önce bir mekanı gezdik. Menüyü gözden geçirdik. Çalışma şekillerine baktık. Güvenilir ve temiz olduğu yönünde karar kıldık ve siperişimizi verdik. Güler yüzlü personeli hemen isteklerimizi syerine getirdi. E tabi ki adı üstünde köfteci olduğu içinde köfte sipariş verdik. Köftenin yanında o domatesli salçalı pilavı ve  maydonoz salatası ile görünümü de tadı gibi hoş bir menü önümüze geldi.

Sonuç mu? Çok beğendik. Eğer yolunuz oralardan geçerse mutlaka bir uğrayın ve lezzetini tadın. Ha bu arada Akhisar Hünkar Köftesinin bir özelliği de tereyağı ile yağlanmış sıcak bir pideyler birlikte sunulması. Pidenin tereyağı ile yağlanıp, sunulması köftedeki lezzete farklı bir tad veriyor.

Adres: İzmir – İstanbul Karayolu Manisa Yolu 7. Km., Akhisar/Manisa, Türkiye
Telefon:+90 236 427 2443


Yazar Hakkında

Bir yanıt bırak